Apple Watch Başka Telefona Bağlanır Mı?

Apple’ın resmi sitesinde açıkça belirttiği şekilde Watch ürünleri sadece IOS bağlantılı çalışmaktadır. Yapılan güncellemeler ile entegre çalışabileceği cihazlar, İphone cihazlar ile sınırlıdır. Fakat kullanıcıların büyük oranda merak ettiği Apple Watch başka telefona bağlanır mı? Sorusuna olumlu cevap vermemenin birkaç yolu vardır. Tüm kurulum detayları ve bağlantı ayarlarını anlattığımız yazımızda gerekli bilgileri bulabilirsiniz. Ancak belirtmekte fayda vardır; ürünler sadece IOS cihazlara uyumlu çalışmak üzere üretilmektedir. Yapılan bazı ayarlar ile Android cihaza bağlansa bile tam performansı gösteremez. Ürünün tam kapasitesinden faydalanmak için Iphone cihaz sahibi olmanız gerekir.

Apple Watch Yeni Iphone’a Bağlama

Yeni bir ıphone’a geçiş yaptığınızda bazı basit ayarlar ile kurulumu tamamlayabilirsiniz. Öncelikle ICloud üzerinden verilerin yedeklenmesi gereklidir. Eski cihazdan yapılacak Watch verileri yedekleme işlemi ICloud’a doğrudan gelecektir. Saat ve telefon için gerekli güncellemeler yapılmalıdır. İşlem cihazın son aldığı güncellemeye bağlı olarak uzun sürebilir.

Yedeklemesi gerçekleşen saat bilgilerini artık yeni cihazınızda kullanabilirsiniz. Yeni cihazınız ile eşleştirme yapılacağı zaman bağlantı hatası alınabilir. Bunun için eski cihazdan aygıtı kaldır seçeneğini tercih etmeniz gerekir. Sıfırdan kurulama, eski dosyalarınız ile hazır olan Watch yapacağınız bağlantı ile eşleştirilir. Henüz verilerin bulunmadığı Watch’a ICloud yedek, seçeneğinden tüm bilgilerinizi aktarabilirsiniz. Yeni cihaza geçişte kullandığınız ayar ile Watch’ınızı aynen sorunsuzca kullanmaya devam edebilirsiniz.

Apple Watch’ı Birden Fazla Iphone’da Kullanma

Birden fazla cihazda kullanım özelliklerinden faydalanabilmek için, diğer cihazdaki eşleşmeyi kaldırmanız ve ikinci cihaz ile yeniden kurulum yapmanız gerekir. Bu işlem yüksek seviyede zaman kaybına sebep olmaktadır. Her yeni bağlantı işleminde cihaza uyum sağlaması ve kişiselleştirme ayarları uzun sürmektedir. Yapılacak bu yanlış yöntem Watch’ı başka cihaza bağlamada bazı teknik sorunlara yol açabilir. ICloud üzerinden yapılacak eşleştirme ile veri karışıklığı meydana gelebilir. Aynı şekilde bu yöntem ile sürekli güvenlik uyarıları alabilirsiniz.

Yapılacak diğer cihaz bağlama seçeneği Apple’ın sunmuş olduğu aile paylaşımıdır. Aile paylaşımını kullanarak sınırlı sayıda işlem yapılmaktadır. Güvenli ve sorunsuz çalışan aile paylaşım özelliği Apple Watch başka telefona bağlanır mı? Sorusunun en doğru cevabı olmaktadır.

Yorum yapın