Cep Telefonu Televizyona Kablosuz Nasıl Bağlanır?

Cep telefonunuzu televizyon ekranına yansıtmak için birden fazla seçenek bulunmaktadır burada cep telefonu televizyona kablosuz nasıl bağlanır sorusuna bağlı olarak birden fazla seçenek yer alıyor. Bu seçenekler içinde bağlamak istediğiniz cihaz android işletim sistemine sahipse burada televizyon ekranına yansıtma seçeneklerini de tercih edebilirsiniz.

Birden fazla telefon markasının çıkardığı yeni özelliklerden birisi olan telefonu televizyon ekranına yansıtma özellikle resim video ve benzeri birçok medyayı televizyona yansıtarak televizyon üzerinden de izleyebilirsiniz. Buna bağlı olarak televizyon ekranına bağlamak için tercih edilen seçenekler birden fazladır. Siz de burada yer alan seçeneklere bağlı olarak kablosuz bir şekilde ekrana yansıtabilirsiniz.

Burada telefon ekranını televizyona yansıtmak açısından ihtiyacınız olan akıllı telefon, wifı özelliği ve smart tv özelliğidir.

Telefonu televizyona yansıtmak açısından telefonu televizyona kablosuz bağlamak özelliği nasıl açılır ve bunun yolları nedir gibi daha birden fazla soru merak edilmektedir.

Telefonu Televizyona Kablosuz Bağlamak

  • İlk olarak telefon ve televizyon aynı anda Wi-Fi ağına bağlayın.
  • Telefonda yer alan hızlı menü üzerinde bulunan Smart View özelliğine dokunun.
  • Karşımıza çıkan Cihaz Seç ekranı üzerinden ekranı yansıtmak istediğiniz televizyonu seçiniz.

Karşınıza bir kod çıkacaktır televizyon ekranı üzerinde çıkan bu kodu telefona gelen şifre kısmı üzerine yazdıktan sonra ekrana yansıtma özelliği aktif olacaktır telefonunuzdaki medyayı televizyon ekranına bu şekilde yansıtabilirsiniz.

Oppo Telefon Ekranını Televizyona Yansıtma

Oppo model telefonlarda da televizyon ekranına yansıtma özelliği de en çok tercih edilen birden fazla özelliğe sahiptir. Burada oppo telefon ekranını televizyona yansıtmak için Ayarlardan sonra Other Wireless Connections (Diğer Wireless bağlantıları) kısmına giriş yapınız bu sekmenin ardından Wireless Display (Kablosuz Ekran) yolu ile telefon ekranınızı televizyona yansıtabilirsiniz.

iPhone Ekranını Televizyona Yansıtma

iPhone telefonlarda da ekrana yansıtma özelliği için iPhone ekranını televizyona yansıtma da çokça kişi tarafından merak edilir. Burada iPhone ekranını yansıtmak için ayarlar sekmesi üzerinde yer alan mirror scren özeliği kısmı üzerinden cep telefonunu televizyon ekranına yansıtabilirsiniz.

Yorum yapın