Dolap uygulamasında nasıl satış yapılır?

Dolap 2. el bir satış platformu olup Trendyol bünyesinde yer alan bir platformdur. Satıcılar ve alıcıları bu uygulamada buluşturarak güvenli bir alışveriş deneyimi sunmayı amaçlar. Peki amacı daha hızlı satış yapmak olan satıcılar dolap uygulamasında nasıl satış yapabilir ?

1-Dolap uygulaması güvenilir mi ?

dolap uygulaması Trendyol bünyesinde yer alır ve alıcıyı her konuda korumaktadır. Ürün size ulaştıığında ürünü onaylamadığınız sürece satıcının hesabına para aktarılmaz ve ödediğiniz ücret Trendyol bünyesinde tutulur.

2-Ürün Yüklerken Nelere Dikkat etmeliyim?

yükleyeceğiniz ürünlerin aydınlık bir ortamda ve olabilecek en net şekilde olmasına dikkat etmelisiniz. Ürün resimlerinin bulanık olması müşterilerin ürün hakkında net olarak bilgi sahibi olamamasını ve farklı ürünlere yönelmesine sebep olur.

3- Fiyatları Nasıl Belirlemeliyim?

ürün fiyatlarını belirken yapılan kesintiyi hesaplayarak , dolaptaki diğer ilanların fiyatlarını da inceleyip ona göre belirlemelisiniz

4-Nasıl Hızlı Satış Yapabilirim?

satışlarınızı hızlandırmak için kargo bedava kampanyalarına katılabilir, ürünlerinizi ön plana çıkarmak için öne çıkarma satın alabilirsiniz. ayrıca dolapta dönem dönem olan yüzdelik kampanyalara katılabilirsiniz. müşteriler indirimli ürünlere daha çok ilgi gösterir ve ürünler daha hızlı satılır.

5-Kazancım Ne Zaman Hesabıma yatar?

kazancım ne zaman hesabıma yatar sorusu da satıcıların merak ettiği konulardan biri olmaktadır. Yapılan yeni düzenleme ile kargo alıcıya teslim edildikten 1 gün sonra sipariş onaylanmaktadır. Kazanç banka hesabına ise 1 iş günü sonra yatmaktadır.

6- Etkileşim Almak Satışı Artırır Mı ?

Ürünlerinizin etkileşim alması satış yapmak için önemli etmenlerden biridir. Ürününüzü ne kadar çok kişi beğenip teklif verirse ürününüz o kadar görüntülenir ön plana çıkar ve satılma ihtimali daha da artar.

Yorum yapın