Instagram Mesaj Engeli Nasıl Anlaşılır?

Sosyal medya uygulamaları arasında belki de kullanımı en keyifli olan Instragram kullanıcılarına mesaj, ses kaydı, fotoğraf, video gönderme ve görüntülü konuşabilme gibi imkanlar sunmaktadır. Bunlar arasında en yaygın olarak kullanılan tabii ki mesajlaşmaktır. Fakat bazı sorunlardan dolayı Instagram üzerinden bir kişiye ya da tüm Instagram kullanıcılarına mesaj gönderme engellemesi ile karşılaşılmaktadır. Instagram mesaj engeli nasıl anlaşılır? Cevabı sizlerle.

1. Instagram Mesaj Engeli Nedir?

Instagram mesaj engeli nedir? Instagram mesaj engeli, kullanıcının mesaj yollayamama durumunda oluşmaktadır. Bu durum bazı zamanlarda mesaj atamama yanında mesaj alamama, bildirim gelmesine rağmen DM kutusunu açamama gibi şekillerde de kendini gösterebilir.

2. Instagram Mesaj Engeli Nasıl Anlaşılır?

Intragram mesaj engeli nasıl anlaşılır? Engeli anlamanın bazı yolları vardır. Bu yollardan ilki gönderdiğiniz mesajın yanında kısa süre sonra kırmızı bir ünlem işareti ve altında gönderilemedi yazısının belirmesidir. İkinci olarak mesaj gönderdiğiniz kişi takipçiniz değilse gönderilen mesaj karşı tarafın istek kutusuna düşecektir ve karşı taraf mesaj göndermenizi istemiyorsa mesaj engelleme durumu ile karşı karşıya kalmış olabilirsiniz.

Eğer DM kutunuz açılmıyorsa, açıldığı halde mesajlar gönderilmiyorsa, göndermek istediğiniz mesajların bildirimleri sürekli olarak size geliyorsa ve karşı taraftan mesaj alamıyorsanız bunlar mesaj engeli anlamına gelmektedir. Peki bu sorun çözülebilir mi? Cevabı yazının devamında.

3. Instagram Mesaj Engeli Çözülebilir mi?

Instagram mesaj engeli çözülebilir mi? Instagram mesaj engeli çözülebilir Instagram’da bir saat içerisinde 15 veya daha fazla kişiye mesaj yollama, Instagram tarafından mesaj engeline maruz kalmanıza yol açabilir. Bu durumda ilk olarak mesaj kutunuzu temizlemenizi öneririz. Ardından bir saat boyunca kimseye mesaj atmamalısınız. Sorun yine çözülmezse Instagram ile iletişime geçmeniz ve engel sürenizin ne kadar olduğunu öğrenmeniz gerekir.

Mesaj engeli sorunu ile bazen Instagram uygulamasının çökmesi sonucunda da karşılaşılabilirsiniz. Yakın tarihte de böyle bir olaya şahit olduk. Bu durumda yapılacak tek şey sorunun giderilmesini beklemektir.

Instagram profilinizi doğrulamadığınızda da mesaj engeli ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumdan profilinizi doğrulayarak kurtulmanız mümkündür. Böylece Instagram mesaj engeli nasıl anlaşılır ve nasıl çözülür? Sizin için açıkladık. Bu adımları uygulayarak mesaj sorununuzu çözmeniz mümkün olabilir.

Yorum yapın