iPhone’da Silinen Veriler Nasıl Kurtarılır?

iPhone’da silinen verileri kurtarmak için bazı yöntemler bulunuyor. Silinen fotoğraflar, rehberler, mesajlar, videolar ve WhatsApp mesajlarını geri getirmek mümkün! Bu yazımızda iPhone kullanıcılarını ilgilendiren veri kurtarma konusu hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Peki, iPhone’da silinen veriler nasıl kurtarılır? Öncelikle iPhone cihazlar da yanlışlıkla silinen verileri getirmenin oldukça basittir. Bunun için ilk olarak iPhone Data Recovery programı ile ilgili bilgi vereceğiz.

iPhone Data Recovery, veri kurtarma programı olarak bilinmektedir. Son zamanlar da hem iPhone telefonlar da hem de bilgisayarlar da sıkça kullanılan bir program oldu. Veri kaybı yaşamamak için video, fotoğraf, notlar, rehber ve mesaj gibi önemli bilgileri iCloud veya iTunes’e yedekleyebilirsiniz. Ancak iCloud ve iTunes’e yedekleme yapılırken bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Tam bu esnada veri kurtarma programını kullanarak ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

iPhone Veri Kurtarma Programı

iPhone veri kurtarma programı olan iMyFone D-Black İPhone Data Recovery, ücretsiz deneme sürümü ile verilerinizi kolayca kurtarabilirsiniz. iPhone, iPad ve iPod gibi cihazlar da veriler kurtarılabilir. Bu program veri kaybını önlemektedir. Aynı zamanda deneyimi olmayan iPhone kullanıcıları için Smart Recovery seçeneği de sunmaktadır. iPhone 4’ten iPhone X’a kadar tüm iPhone cihazlar da veri kurtarma kısa sürede sağlanabilir.

iMyFone D-Black İPhone Data Recovery programı ile iPhone’da veri kaybı olan her şey kurtarılabilir. WhatsApp mesajları, videolar, resimler, mesajlaşmalar, uygulamalar, takvim, notlar, sesler ve safari yer imleri gibi veriler geri getirilebilir. Bu program sayesinde verileri ve dosyaları kurtarabilirsiniz. Programı açtığınız zaman sol panel de “Smart Recovery” seçin. Ardından “Start” butonuna tıklayın. Ekrana gelen veriler iPhone’da silinen verilerdir. Yanlışlıkla silinen, iOS güncelleme yapılırken silinen veya jailbreak güncellemesi yapılırken silinen veriler ekranda karşınıza çıkar. Program da akıllı tarama özelliği sayesinde yedeklemeleri ve verileri kolayca kurtarabilirsiniz.

iCloud Silinen Dosyaları Geri Getirme

iPhone kullanıcıları tarafından merak edilen diğer bir konu da iCloud silinen dosyaları kurtarma oluyor. Günümüzde çoğu insan İPhone cihazlar kullanıyor. Verileri korumak yedekleme olarak kullanılan iCloud’da zaman zaman aksaklıklar yaşanabiliyor. Silinen dosyaları geri getirmek için aşağıda belirttiğimiz adımları takip edin.

1. iCloud.com’da veya iCloud Drive’da, pencerenin sağ alt kısmında “Son Silinenler” butonuna tıklayın.

2. Tümünü Kurtar seçeneğine tıklayın ya da kurtarmak istediğiniz dosyaları seçerek ve “Kurtar” butonuna basın.

Kurtarmak istediğiniz dosyaları bulmak için silerken bulundukları klasörlere bakmalısınız. Örneğin; bir dosya’yı sildiğiniz zamanda dosya Pages klasöründe ise kurtarmanız gereken dosya’yı “Pages” klasörü şeklinde aramalısınız.  Bu yazımızda sizlere iPhone’da silinen veriler nasıl kurtarılır? hakkında detaylı bilgilere yer verdik.

Yorum yapın