WeTransfer Nasıl Kullanılır?

İnternet üzerinden büyük dosya gönderme işlemini kolaylaştıran WeTransfer nasıl kullanılır? Konusu oldukça basittir. İnternet üzerinden küçük dosyaların gönderilmesi oldukça kısa sürede gerçekleşirken, bilgisayar ya da telefon üzerinden büyük dosyaların gönderilmesi bazen çok uzun sürebilir ve sizi uğraştırabilir. Dosya transfer işlemini, dosya boyutu ne olursa olsun kolaylaştıran ve dosya gönderim süresini kısaltan bu program sayesinde tüm dosya transferleri zahmetsiz hale getirildi ve internet üzerinden daha çok kolaylaştırıldı. Peki WeTransfer uygulaması nedir? Ve WeTransfer uygulamasının kurulumu nasıldır? İnceleyelim.

WeTransfer Nedir?

WeTransfer uygulaması, uygulama üzerinden hiçbir kullanıcı kaydı yapmadan yaklaşık olarak 2 GB büyüklüğüne kadar olan dosyaları ücretsiz bir şekilde karşı tarafa göndermenizi ya da karşıdan gelen dosyayı almanızı sağlar.  WeTransfer uygulamasının avantajlarının başında, dosya büyüklüğü fark etmeksizin oldukça hızlı bir sürede dosyalarınızı karşı tarafa göndermeniz gelir. Ayrıca belirli bir boyuta kadar dosya gönderim ücreti olmaması ve güvenli bir gönderim işlemi sağlaması ve güvenli veri tabanına kaydedilmesi , IOS ya da Android ile bilgisayara gerek duymadan yüksek boyutlu dosyaların gönderilmesi sayesinde WeTransfer uygulaması en sık tercih edilen dosya gönderme uygulamaları arasında yer alır.

WeTransfer Uygulaması Nasıl İndirilir?

WeTransfer uygulamasını indirmek IOS ve Android fark etmeksizin oldukça basittir. WeTransfer uygulamasını indirmek için Android’de Google Play Store ’da arama butonuna WeTransfer yazıp Android için olanını indirebilir. IOS için de aynı şekilde WeTransfer uygulamasının IOS için olanını indirebilirsiniz.

WeTransfer Nasıl Kullanılır?

WeTransfer uygulamasını indirmek kadar kullanması da oldukça kolaydır. Uygulamaya girdiğinizde karşınıza iki seçenek çıkar. Premium ya da normal hesap seçeneğinden birini seçmeli ve kullanmaya başlamalısınız. Premium hesaba sahip olan kullanıcılar, normal hesap kullanıcılarına göre daha fazla özelliğe sahip olurlar ve dosya gönderme boyutu gibi bir sınırlandırmaları olmaz. WeTransfer uygulamasını hem bilgisayar hem de telefon üzerinden kullanabilirsiniz. WeTransfer uygulamasının internet sitesine giderek yüklemek istediğiniz dosyayı buradaki alana sürükleyin. Ardından bir süre bekleyin ve oluşan link sayesinde istediğiniz dosyayı karşı tarafa gönderebilirsiniz. Dosyayı göndereceğiniz kişiye ilk olarak bu linki iletin ve indirmesini bekleyin sonra istediğiniz dosyayı gönderebilir ve WeTransfer nasıl kullanılır? Sorununu çözebilirsiniz.

Yorum yapın