Yeni bir Apple Kimliği Nasıl Oluşturulur?

Yeni bir Apple kimliği nasıl oluşturulur? Sorusu Apple kullanmaya başlayanlar için merak konusu olmaktadır. Yazımızda tüm detayları bulabilirsiniz.

Apple kimliği oluşturmak için farklı yöntemler vardır. Apple cihazlarla veya Windosw cihazda kimlik oluşturmak mümkündür. Yeni Apple kullanıcılarını kimlik oluşturmak için doğrudan karşılayan yönetim panelleri vardır. Kullanıcılar ilk defa hesap oluşturacakları zaman kişisel verileri istenir. Korumak şartı ile istenen  bilgiler; tam isim, e posta, doğum tarihi ve telefon numarasıdır.

Kimlik oluşturmak için bu bilgiler kesinlikle eksiksiz istenmektedir.

Iphone’da Kimlik Oluşturma

Cihazınız sizi karşıladığı ilk ekranda gerekli tüm işlemlere sizi yönlendirmektedir. Dikkat edilmesi gereken husus bilgileri tamamen doğru girmek ve unutmamaktır. Aksi takdirde Iphone kalıcı olarak kendisini korumaya almaktadır.

Yeni Apple kimliği yarat seçeneğinden işlemlere devam edilir. Ardından doğum günü bilgileri doğru şekilde girilmelidir. Sizi karşılayan ekranda e posta tercihiniz sorulacaktır. Mevcut e posta ile devam edebileceğiniz gibi yeni ICloud hesabı da açabilirsiniz. Ardından sizi karşılayan iki faktörlü doğrulama işlemini yaparak kimliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

Apple kimliği bilgi güvenliğini üst düzeyde sağlayan güçlü bir yazılımdır. Kullanıcıya yönelik tehditlerini doğrudan engelleyerek güvenli kullanımı sağlamaktadır. Bir kez oluşturulan kimlik tüm Apple cihazlarda kullanılabilir. Yeni bir cihaza geçiş yapıldığı zaman aynen cihazın bilgileri Apple ID tarafından sağlanmaktadır. Apple kimliğini sağladığı güvenlik ile kullanıcıların beğenisini kazanmayı başarmıştır. Fakat kullandığınız cihaz, kimlik bilgilerinizi unuttuğunuz zaman kullanılamaz hale gelebilir. Bu konuda dikkatli olmakta fayda vardır.

Mevcut Iphone’da Yeni Kimlik Oluşturma

Daha önce ilk kurulumda hatalı bilgiler ile yanlış kurulum yapıldığı zaman aynı cihazda yeniden kurulum yapılması gereklidir. İlk kurulumda yanlış telefon numarası girmek, ad soyad bilgilerini yanlış vermek, e posta değişikliği ve benzeri durumlarda kullanıcılar yeni bir kimlik oluşturmak isteyebilir.

Yeni bir kimliği ihtiyaç duyulmadan tüm ayarlar telefon üzerinden yapılabilmektedir. Bu yüzden yeni bir kimlik kurmadan önce ayarlara bakmakta fayda vardır. Tüm değişiklikleri yapabileceğiniz cihazınızda yeni bir kimlik oluşturmak isterseniz tüm eski verileriniz silinmektedir. Ayarlardan çıkış yap kısmını seçerek sizi karşılayan başlangıç ekranında yeni bir kimlik oluşturabilirsiniz. Fakat diğer bilgilerinizden farklı olmalıdır. Yeni bir Apple kimliği nasıl oluşturulur? Tüm detaylarıyla anlattık.

diğer ios yazımıza da buradan göz atabilirsiniz

Yorum yapın